Dřevěné terasy

Podobně jako parkety v bytě vytvářejí dřevěné terasy přirozenou atmosféru venku. Díky individuální kresbě dřeva terasy je každé prkno jedinečné. Díky tomu působí dřevěná terasa velmi živě a vytváří harmonický přechod do zahrady. Na stavbu teras se hodí tvrdé dřevo jako ipe, merbau, massaranduba, bambus nebo bangkirai, měkké dřevo jako modřín nebo douglaska, tepelně upravené thermo dřevo z jasanu nebo borovice mnoho dalších.

Tvrdé dřeviny mají obzvláště hustou strukturu, a proto jsou znatelně těžší než evropské dřeviny. Tyto druhy dřeva mají velmi hustá vlákna a to je činí obzvláště odolnými a trvanlivými. Hodí se tedy i do vlhkých nebo stinných částí zahrady.

Měkké dřevo je podstatně lehčí a vlákna jsou méně hustá než u tvrdých dřevin. Terasová prkna z měkkého dřeva proto nejsou tak odolné vůči větru a počasí, růstu plísní a napadení hmyzem. Jsou však podstatně levnější než exotické dřeviny.

Sibiřský modřín je bledě načervenalý až nažloutlý a stejně jako světlejší douglaska výrazně tmavne na slunci. Obě mají o něco nepravidelnější kresbu a suky častěji než tropické dřeviny. Prkna proto působí o něco rustikálněji a jsou vhodná pro přírodní zahradu. Na rozdíl od tvrdého dřeva jehličnaté dřevo mnohem lépe absorbuje nátěry. To znamená, že nabízejí více možností individualizace.

Podobně jako terasové dřevo ze zámoří je domácí dřevo do značné míry teplotně neutrální a při kontaktu s pokožkou je vždy příjemně teplé. Protože však jejich struktura není tak pevná, mohou se časem tvořit úlomky a praskliny, které ovlivňují nejen vzhled.

Při zadání Vašich kritérií Vám můžeme spočítat individuální cenovou nabídku.

 

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek