Dřevěná špalíková dlažba

Špalíková dlažba je, narozdíl od parket nebo prken, pochozí kolmo k vláknům. Stojatá vlákna dřeva dávají podlaze jedinečný vzhled, ale i vlastnosti. Dřevěné dlažby jsou robustní a udržitelné, tvrdost je 2,5 krát větší než u stejné dřeviny v ležatém směru. O dlouhé životnosti svědčí i zachovalé špalíkové dlažby, které jsou více než 150 let staré.

EXTERIÉROVÁ ŠPALÍKOVÁ DLAŽBA

Díky své odolnosti, ale i moderním technologiím úpravy impregnací je možné použít špalíkovou dlažbu i do exteriéru. Nabízí tak přírodní alternativu k šedivým a neosobním betonovým zámkovým dlažbám. Ideálně se tak hodí pro stezky k zahradním altánům, pergolám nebo ke skleníku. Samozřejmě se také hodí při rekonstrukcích historických budov, kde je nutné nebo vhodné zachovat původní průjezdy či průchody. Impregnace chrání dřevo před houbami, plísněmi a dřevokazným hmyzem. Odolá ale i povětrnostním vlivům a běžnému znečištění.

Použití: průjezdy, průchody, zahradní cesty, lávky, terasy, apod.
Špalíková dlažba vhodná do exteriéru je dodávána v materiálovém provedení: dub, borovice a smrk na základě poptávky.

INTERIÉROVÁ ŠPALÍKOVÁ DLAŽBA

Špalíková dlažba je symbolem příjemného a zdravého bydlení, má dlouhou životnost. Barevnými kombinacemi dřevin získá každý interiér svou originalitu. Je vhodná do starých staveb, kam přináší kombinaci klasického a konzervativního, ale i do novostaveb, kde kombinuje moderní s rustikálním. Se špalíkovou dlažbou si přenesete kousek přírody do vašeho domova.

Použití: obytné prostory (obýváky, ložnice, dětské pokoje, chodby a kuchyně), kanceláře (rovněž vhodné pro kolečkové kancelářské židle), konferenční místnosti, veřejné plochy jako obchodní centra, kostely, hotely, restaurace, mateřské školy, střediska pro mládež apod.
Špalíková dlažba vhodná do interiérů je dodávaná v materiálovém provedení: borovice, smrk, modřín, dub, kouřený dub, jasan, javor, bříza, douglaska, buk.
Špalíková dlažba je vhodná nejen do reprezentativních prostor jako jsou interiéry bytů či obchodů. Využití najdou i v komerčních a průmyslových nebo hospodářských objektech.

Lehký průmysl
Špalíková dlažba je velmi “zdravá” podlaha, je pružná, teplá, přírodní.

Použití: dílny ve školách, truhlárny, stolárny, dílny pro lehkou výrobu, tiskárny apod.
Špalíková dlažba vhodná do lehkých průmyslových prostor je dodávána v materiálovém provedení: borovice, smrk, modřín, dub.

Těžký průmysl
Špalíková dlažba je velmi odolná, a proto vhodná i do prostředí s velkým zatížením.

Použití: průmyslové haly s provozem vysokozdvižných vozíků a automobilů, dílny pro obrábění těžkých dílenských výrobků, opravny, kovárny, dílny s těžkým zatížením jako je sváření, olej, apod.
Špalíková dlažba vhodná do těžkých průmyslových prostor je dodávána v materiálovém provedení: borovice a smrk.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek