Jak vybrat dřevěnou podlahu

Typ podlahy, který zvolíte, bude záviset na Vašich potřebách, na Vašem osobním stylu a vkusu, ale také na financích. Nová podlaha představuje nemalou investici a proto doporučujeme jejímu výběru věnovat dostatečný čas.
Na internetu najdete řadu doporučení, která podlaha je nejlepší a vždy záleží na tom, kdo takové srovnání dělá. Každý z nás má jiné nároky na bydlení, jiné požadavky na zátěž nebo design podlahy. Myslete na to, že s novou podlahou budete žít Vy.
Pokud zvažujete některou průmyslově vyráběnou podlahu, určitě je dobré vodítko virtuální showroom, kde si můžete vyzkoušet, jak bude podlaha vypadat v ploše.
Dále najdete pro inspiraci některé body, nad kterými je vhodné se zamyslet při výběru své nové podlahy.

01 STYL

Jaký styl interiéru se Vám líbí nebo jaký plánujete?
Příklady stylů: : industriální, skandinávský, vintage, venkovský, anglický, francouzský, retro, holandský, alpský, eko styl, zen styl, eklektický, elegantní nebo jiný ?

02 PROSTOR

Je v místnosti (místnostech) dostatek přirozeného světla ? Nebo naopak vůbec žádné ? Jaký má místnost tvar, velikost, výšku stropů ? Správná volba podlahy Vám pomůže tyto podmínky podtrhnout a nedostatky eliminovat.

03 BARVA

Jaké podlahy se Vám líbí ?  Pamatujte na to, že přírodní materiál vlivem působení UV změní barvu. A určitě myslete na to, že ne všechny barvy budou ladit s Vaším interiérem, nábytkem, výmalbou, . . .

04 VELIKOST

Určitě jste už nějakou podlahu viděli a víte, jestli se Vám líbí široká prkna, parkety, mozaika nebo jiný formát.

05 MATERIÁL

Jaký materiál se Vám líbí, odpovídá požadavkům pro využití prostoru ? Masivní dřevo, vícevrstvé parkety nebo dýha.

06 ZÁTĚŽ

Jak budete využívat prostor, kam plánujete novou podlahu? Bude to chodba, obývák, koupelna nebo celý byt či dům ? Jak bude podlaha zatěžovaná ?

07 POVRCH

Každý typ povrchové úpravy má své přednosti a určitě je vhodné se rozhodovat podle svých preferencí. Doporučujeme si povrchy vyzkoušet na vlastní kůži. Pomůže Vám to rozhodnout se mezi olejem, lakem, voskem nebo barvou. Ale také, jestli dáváte přednost podlaze broušené, hoblované, drásané nebo kartáčované.

08 DETAILY

Chcete ze své podlahy udělat opravdu něco jedinečného ? Jde to. Můžete mít individuální vzor, intarzii ( třeba ve formě rodinného erbu nebo loga firmy), borduru, kombinaci zajímavých dřevin a řadu dalších opravdu jedinečných detailů. Lišty s digitálním tiskem nebo gravírováním.

09 PRAKTIČNOST

Pro někoho je ze všeho nejdůležitější, jak je podlaha praktická, jak často ji musí udržovat. I tomuto kritériu lze Váš výběr přizpůsobit.

10 KONTAKT

I když máte ve svém výběru jasno, domluvte si schůzku na naší vzorkovně. Třeba se jen ujistíte, že jste si vybrali správně. A nebo najdete ještě lepší variantu pro Vás.

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek